Akademické týdny 2016
Nové  Město nad Metují, pátek 29. 7. - sobota 6. 8. 2016

Přijďte si poslechnout myšlenky významných a zajímavých osobností, zaposlouchat se do hudby, zhlédnout divadelní představení či výstavu a strávit více jak týden v přírodním prostředí! Ať patříte mezi ty, kteří k nám zavítají jen na vybranou přednášku, anebo ty, kteří se ubytují na delší dobu, zcela jistě zde načerpáte mnoho nových myšlenek, vědomostí, seznámíte se s novými lidmi a strávíte příjemné chvíle v útulném prostředí Pavlátovy louky. Během návštěvy Akademických týdnů můžete také navštívit historické Nové Město nad Metují a jeho okolí.

Na koho se můžete letos těšit?

Během akce se vystřídá několik desítek účinkujících, letos nás navštíví například:

 • P. Mgr. Jan LINHART
 • RNDr. Jiří GRYGAR, CSc.
 • P. Mgr. Václav VACEK
 • prof. MUDr. Cyril HÖSCHL, DrSc., FRCPsych.
 • prof. PhDr. Jan SOKOL, Ph.D., CSc.
 • prof. RNDr. Jan PALOUŠ, DrSc.
 • prof. PhDr. Ing. Jan ROYT, Ph.D.
 • Mons. Václav MALÝ
 • P. doc. PhDr. Tomáš PETRÁČEK, Ph.D., Th.D
 • prof. RNDr. František VYSKOČIL, DrSc.
 • MUDr. Roman JOCH
 • Mgr. Jan ŠPILAR
 • prof. Ctirad Václav POSPÍŠIL, Th.D.
 • doc. PhDr. Jaroslav MED, CSc.
 • a další...

Dále Vás zveme na koncert sboru SCHOLA GREGORIANA PRAGENSIS, který se uskuteční v děkanském kostele v úterý 2. 8. od 20:00. a koncert Tria MERTA, Hrubý & Fencl, který se uskuteční na Pavlátově louce ve čtvrtek 4. 8. od 20:00.