Výuka náboženství

Pomocné materiály pro výuku náboženství

Vyučování náboženství

Vyučování náboženství ve farnosti Třebechovice p. O. bude probíhat ve středu

• 13.10 - 13.55 4. a 5.třída + 1. třída

• 14.15 - 15.00 2. a 3. třída (příprava na první svaté přijímání)

• 15.30 - 16.15 žáci 2. stupně ZŠ

Výuka bude probíhat ve farní místnosti napravo za hlavním vchodem do fary, začne ve středu 14.9.

S sebou stačí vzít penál s psacími potřebami a pastelkami (děti 1. stupně ZŠ). Děti budou dostávat v hodinách pracovní listy, které si budou vkládat do připravených desek. Protože je v učebně položen nový koberec, bude vhodné používat přezůvky.

Kdyby někdo z dětí nemohl na hodinu přijít, prosíme o stručnou sms zprávu, abychom na ně zbytečně nečekali.

Na setkání se těší:

Marie Reschelová, katechetka

R.D. Zdeněk Novák, farář

Videa ke svátostem

Omezení výuky ve školách se týká i hodin náboženství, které se vyučuje na faře. Videa, která nabízíme, jsou pro děti z prvního stupně. Připravila je jejich katechetka, která s nimi letos měla probírat svátosti.

Postupně na farním webu tedy uveřejníme videa k jednotlivým svátostem. Věříme, že mohou potěšit a poučit víc lidí, proto je dáváme tímto způsobem k dispozici. Zároveň děkujeme paní katechetce a její rodině za inspirativní přístup k výuce náboženství. Pro děti, s kterými by se setkávala, jsou připraveny pracovní listy. Pokud by měl o ně zájem někdo další, může se ozvat na farní e-mailovou adresu rkf-trebechovice@seznam.cz.

Svátost křtu

Někdo se na svůj křest nepamatuje, protože ho přijal jako malé dítě. Jiný byl pokřtěný v dospělosti.

V každém případě ale stojí za to o křtu něco vědět.

Výukové video o svátosti křtu

Svátost smíření

Co má člověk dělat, když má výčitky svědomí? Upřímná lítost a touha po obrácení nás připravují k přijetí odpuštění. Setkání s milujícím Bohem ve svátosti smíření proměňuje náš život.

Výukové video o svátosti smíření

Svátost eucharistie

Na kterou událost z Ježíšova života nejčastěji vzpomínáme?
Asi to bude Ježíšova poslední večeře, ta nám totiž poodhaluje tajemství mše svaté.

Výukové video o svátosti eucharistie

Svátost biřmování

Počítáme ve svém životě s Duchem svatým?
Může toho totiž v našem životě hodně změnit. A ještě nabízí vzácné dary.

Výukové video o svátosti biřmování

Svátost pomazání nemocných

Kdo z nás nebyl někdy nemocný? Ježíš nemocné uzdravoval a odpouštěl jim hříchy.
Ve svátosti pomazání nemocných můžeme zakusit, že také dnes Pán Ježíš jedná podobně.

Výukové video o svátosti pomazání nemocných

Svátost kněžství

Kdo z vás byl v katedrále na bohoslužbě, při které bylo svěcení biskupa, kněží nebo jáhnů? Video o svátosti kněžství přiblíží i tyto chvíle. Přesvědčte se sami.

Výukové video o svátosti kněžství

Svátost manželství

Společenství muže a ženy v manželství zamýšlel Bůh od počátku světa.
Co k svátosti manželství patří a co jí předchází? Podívejte se na naše video.

Výukové video o svátosti manželství